Przejdź do treści głownej
Umów się0
Blog
O nasHistoria markiMediaKontakt
SpecjaliściJak umówić wizytę?Efekty współpracyZrób testCennik
AkademiaMoje kursy

Wypełnij Skalę Depresji Becka

Jak to działa?

Skala Depresji Becka składa się z 21. pytań, które dotyczą objawów depresji. Badany ocenia, w jakim stopniu dane stwierdzenie odzwierciedla jego samopoczucie, przydzielając punkty od 0. do 3. Maksymalna liczba punktów do uzyskania wynosi 63 – im wyższa punktacja, tym większe nasilenie depresji.

Wypełnij test, opierając odpowiedzi na samopoczuciu, które towarzyszyło Ci przez ostatni tydzień lub miesiąc. Stosuj jednakową miarę czasu. Wypełnienie testu zajmuje od 10-20 minut.

Skala Depresji Becka

Skala depresji Becka, znana również jako Inwentarz Depresji Becka (BDI – Beck Depression Inventory), jest narzędziem stosowanym do oceny nasilenia objawów depresji lub jej rozpoznania u osób dorosłych.

Jakie objawy powinny Cię zaniepokoić?

Długotrwałe obniżenie nastroju

Utrata zainteresowań

Utrata apetytu bądź zwiększony apetyt

Bezsenność

Nadmierna senność

Uczucie pustki

Apatia

Spowolnienie psychoruchowe

Nadmierne zmęczenie

Brak energii

Problemy z koncentracją

Izolacja społeczna

Depresja to poważne zaburzenie psychiczne, które wpływa na nastrój, myśli i zachowanie. Osoba dotknięta chorobą może odczuwać uporczywe cierpienie emocjonalne, co znacznie utrudnia normalne funkcjonowanie. Nieleczona depresja może doprowadzić do problemów z koncentracją, zaburzeń snu, osłabienia funkcji poznawczych, zmęczenia oraz innych dolegliwości, które obniżają jakość codziennego życia, a nawet prowadzić do śmierci.

Pamiętaj

Wynik otrzymany po wypełnieniu Skali Depresji Becka to nie diagnoza, a jedynie wskazówka.

Skala Depresji Becka jest jednym z najczęściej używanych narzędzi do oceny depresji. Stanowi ona ważne wsparcie w diagnozowaniu i monitorowaniu leczenia depresji. Ważne jest jednak, aby interpretować wyniki we współpracy ze specjalistą, który może dokładnie ocenić stan osoby badanej i zaproponować odpowiednie leczenie lub wsparcie psychoterapeutyczne.

Zauważasz u siebie niepokojące objawy? Skontaktuj się ze specjalistą PsychoDietMed!

Umów się

Zastanawiasz się nad rozpoczęciem terapii?

Specjaliści PsychoDietMed oferują kompleksową pomoc i wsparcie dla osób borykających się z otyłością oraz zaburzeniami odżywiania. W naszej klinice łączymy dietetykę z psychoterapią i psychodietetyką.

Pomożemy Ci wdrożyć zdrowy i elastyczny sposób odżywiania, jednocześnie wspierając Twoje zdrowie psychiczne!

Poznaj specjalistów