Barbara Sobolew
Psychodietetyk, Dietetyk kliniczny
Specjalizuję się w:
Komu pomagam:
Dorośli, młodzież i dzieciJestem psychodietetykiem z 10 – letnim doświadczeniem w pracy z pacjentem. Specjalizuję się w leczeniu otyłości oraz zaburzeń odżywiania. Pracuję z dorosłymi oraz młodzieżą i dziećmi. Podczas sesji indywidualnych podchodzę do każdego pacjenta holistycznie, dzięki czemu jestem w stanie skutecznie wspierać go w procesie zmiany zachowań i przekonań żywieniowych.
Stale rozwijam swoje umiejętności i aktualizuję wiedzę, uczestnicząc w licznych szkoleniach, kursach oraz kongresach związanych z dietetyką i psychologią.
Podejście do leczenia
Dzięki połączeniu wiedzy o odżywianiu i psychologii, jako psychodietetyk dostarczam wsparcia w budowaniu zdrowych i trwałych nawyków żywieniowych, a także w radzeniu sobie z wyzwaniami emocjonalnymi związanymi z jedzeniem.
Dzięki mojemu wsparciu, pacjent zyskuje nowa perspektywę w kwestii żywienia oraz uczy się jak radzić sobie w kryzysach, które mogą utrudniać osiągnięcie celów związanych z przywracaniem zdrowej relacji z jedzeniem.
W czym mogę Ci pomóc
W trakcie współpracy pomagam przejść przez proces zdrowienia w zaburzeniach odżywiania. Nauczę Cię też technik zarządzania emocjami związanymi z jedzeniem – np. jedzenie w stresie, smutku czy nudzie.
Będziemy pracować również nad wypracowaniem i utrwaleniem zdrowych zachowań żywieniowych w dłuższej perspektywie, które pozwolą wypracować prawidłową relację z jedzeniem i raz na zawsze pożegnać wszystkie “diety cud”.
Poznaj opinie pacjentów
Podobni specjaliści
FAQ
Zastanawiasz się, jak wygląda współpraca z PsychoDietMed? Tutaj znajdziesz odpowiedź na najczęściej zadawane pytania.
Jak wygląda procedura ważnia się podczas spotkania online?
Ważenie jest istotnym elementem monitorowania postępów praz wspiera proces pokonywania nieadaptacyjnych przekonań związanych z jedzeniem zarówno w leczeniu otyłości jak i zaburzeń odżywiania. Podczas spotkań online procedura ta odbywa się w sposób dyskretny i komfortowy dla pacjenta uwzględniając zalecenia odpowiednie dla danego zaburzenia (inne dla anoreksji, bulimii, czy otyłości).
Ważenie w warunkach domowych polega na:
Przygotowaniu sprzętu
Pacjent potrzebuje wagi elektronicznej, najlepiej umieszczonej na stabilnej i twardej powierzchni.
Dokładnych wskazówkach
Specjalista wyjaśnia, jak prawidłowo przeprowadzić pomiar dostosowując procedurę do danego zaburzenia.
Podaniu wyniku
Pacjent dokonuje pomiaru samodzielnie (lub w obecności rodzica w przypadku dzieci do 18 r.ż.) i przekazuje wyniki specjaliście podczas sesji.